Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna może być wyborną okazją, by dać czas naszemu pupilowi. Podróż razem z ulubionym zwierzakiem to jedyna w swoim rodzaju opcja, by odpocząć, jednocześnie dając zwierzakowi chwilę. Kiedy jest ciepłonależy myśleć o kleszczach, ponieważ wszystkie psy są na nie narażone. Psy, które potrzebują sporo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, takie jak labradory, często łapią kleszcze. Jak można uchronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą formą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy różne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się długą efektywnością ,a także niewysoką ceną. Są dostępne na potrzeby psów różnych wymiarów, więc z łatwością dostaniemy średnicę dopasowaną do szyi naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne dostępne w obrożach przeciwkleszczowych są ziołowe albo lekami na kleszcze. Leki przeciwpasożytnicze cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Zawartość preparatu działającego na kleszcze jest dopasowana do masy zwierzaka, trzeba więc upewnić się przed zakupem, że wybrana obroża przeciw kleszczom będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż na kleszcze jest marka Bayer, produkująca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące bezwonnymi środkami przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże dla psów – dla psów mniejszych niż 8kg i dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto są jednocześnie na kleszcze i przeciw pchłom, więc umożliwiają wszechstronną obronę pupila. Obroża Foresto chroni skutecznie aż 8 miesięcy, ponadto działa od momentu założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą mnóstwa groźnych schorzeń, jak na przykład borelioza, babeszjoza i erlichioza. Psy z chęcią spędzają czas w zaroślach, takie jak labradory, wymagają wyjątkowej ochrony w formie preparatów na kleszcze, gdyż zakażenie spowodowana ugryzieniem kleszcza stanowi ryzyko powikłań naszego psa. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko ugryzienia zwierzaka przez kleszcza, przez co umożliwia ochronę przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają pływanie wymagana jest specjalna ochrona, przykładowo w formie kropli mających preparat na kleszcze albo profesjonalne szampony działające na kleszcze. Żeby chronić naszego psa w trakcie letniej wycieczki warto zaopatrzyć się w niezawodne preparaty na kleszcze dla psa.

https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html obroża przeciw kleszczom

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*