Świnka morska – jak się nią opiekować?

Świnka morska, czyli inaczej kawia domowa, jest popularnym zwierzęciem domowym. Ze względu niewielkie rozmiary może być dobrą alternatywą dla tych, dla których niemożliwe jest posiadanie psa lub kota. Świnka morska nie posiada dużych wymogów, jeśli chodzi o pokarmu – jest zwierzęciem żywiącym się roślinami, głównie sianem. Dietę świnki morskiej należy urozmaicać warzywami i owocami, jak na przykład pietruszka, marchew i\lub mniszek lekarski. Musimy zapewnić śwince stały dostęp do wody, jak również klatkę dla świnki morskiej ze ściółką oraz niezbędnymi akcesoriami.

Klatka dla świnki morskiej.

Śwince morskiej można zakupić zwykłą klatkę dla gryzoni, którą dostaniemy z pewnością w każdym sklepie zoologicznych albo online. Klatka dla świnki morskiej nie musi być wysoka, ponieważ świnki morskie nie przepadają za wspinaniem się. Dlatego istotna jest wielkość spodu klatki. Dno klatki zwykle jest zrobiony z plastiku, a pręty metalowe. Minimalnym rozmiarem klatki jest 80x50x40cm, możemy kupić klatkę o większym rozmiarze, w szczególności gdy zamierzamy hodować tam więcej zwierząt.Ważnym jest, by pręty klatki nie były rozstawione w dużych odległościach, gdyż może to grozić utknięciem świnki morskiej pomiędzy nimi. Klatkę dla świnki morskiej powinno się wyłożyć ściółką i\oraz dokupić odpowiednie wyposażenie – domek dla świnki morskiej, poidełko i miseczkę.

Podłoże w klatce dla świnki morskiej.

Zazwyczaj ściółką klatki dla gryzoni są trociny lub granulat. Trociny są tanie i dobrze nadają się do wyłożenia klatki. Minusem trocin jest fakt, że pylą i wypadają z klatki. Inną możliwością może być granulat, wykazujący się wysoką chłonnością, jednak jest znacznie twardszy w stosunku do trocin. Oprócz tego są dostępne maty dla gryzoni, dzięki którym łatwo utrzymać porządek w klatce, jednak ich minusem jest brak możliwości kopania w ściółce, co gryzonie uwielbiają.

Wyposażenie klatki dla świnki morskiej.

Aby uprzyjemnić mieszkanie swojej świnki morskiej należy ulokować w środku niezbędne akcesoria, a w szczególności domek dla świnki morskiej. W ten sposób świnka morska będzie czuła się bezpiecznie, ponieważ będzie mieć kryjówkę, gdzie może schować się aby odpocząć albo uspokoić się, gdy po raz pierwszy przyniesiemy ją do domu.

internetowy sklep zoologiczny https://www.krakvet.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*